انواع پیامک تسلیت و متن کوتاه و بلند برای عرض تسلیت SMS.ir


زندگی پستی بلندی‌های بسیاری دارد و ممکن است عزیزی را به دلایل مختلفی از دست بدهیم. این اتفاق ممکن است برای هر فردی بیفتد. ما با بسیاری افراد در زمان‌های خوشی همراه بوده‌ایم و نمی‌توانیم آن‌ها را در زمان فراغ و غم تنها بگذاریم. یکی از کارهایی که در چنین مواقعی می‌توانیم انجام دهیم، ارسال یک پیامک تسلیت است.

این پیام تسلیت می‌تواند نشان دهد که شما هم در غم افراد شریک هستید. پیامک تسلیت را می‌توانید با متن‌های متفاوتی بنویسید. در این مطلب از وبلاگ ایده پردازان قصد داریم تا در خصوص پیامک تسلیت نکاتی را بیان کنیم و چندین پیامک تسلیت متفاوت را ارائه دهیم . با ما تا انتها همراه باشید.

ثبت نام پنل پیامکی از سایت SMS.ir

دریافت مشاوره رایگان با شماره 0212853

 

بهترین متن پیامک تسلیت

بهترین متن پیامک تسلیتبهترین متن پیامک تسلیت

اگر می‌خواهید برای فردی که معذور است پیامک تسلیت ارسال کنید و نمی‌دانید چه متنی مناسب است. در این حالت می‌توانید از مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم استفاده کنید.

1- درگذشت (نام فرد) چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند. ولی در برابر تقدیر پروردگار، چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست. این ماتم جانگذار را به شما و خانواده محترمان تسلیت عرض می‌کنیم و برایتان از خدا صبر جمیل و برای آن عزیز سفر کرده، آرامش ابدی را طلب می‌کنم.

2- مشیت الهی بر این قرار گرفته که بهار فرحناک زندگی را خزانی ماتمزده در بر گیرد. درگذشت (نام فرد) را به شما و خانواده محترمان تسلیت عرض می‌کنیم و از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز از دست رفته مغفرت و رحمت و برای شما صبر جمیل خواهانیم.

3- انا لله و انا الیه راجعون. با کمال تاسف خبردار شدیم که (نام فرد یا نسبت) به رحمت خدا رفت. آرزو می‌کنیم که وسعت صبر خانواده گرامی آن عزیز از دست رفته به اندازه دریای غمتان باشد. دعا می‌کنیم تا خداوند بزرگ روح عزیز از دست رفته را قرین رحمت کند و از این مهمان جدید به نیکی پذیرایی کند.

4- خبر درگذشت (نام فرد) چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند ولی در برابر تقدیر پروردگار چاره‌ای جز تسلیم نیست.خداوند روح آن مرحوم را قرین رحمت قرار دهد.

5- در غم از دست دادن عزیزان چه چاره‌ای به جز به سوگ نشستن است. برای شما و خانواده محترمان از خداوند متعال صبر درخواست می‌کنیم و برای آن عزیز از دست رفته رحمت بی‌پایان خداوند را خواهانیم.

6- خاموش شدن این شمع نورانی را خدمت خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌کنیم. از خداوند یکتا درجات رفیع در بهشت اعلا و فضل و رحمت بی‌کران را برای آن عزیز از دست رفته و طول عمر بازماندگان را خواستاریم.

7- خبر اندوه وارد شده با شما ما را در غصه‌ای جانگذاز فرو برد. اندوه بی‌پایان ما از این واقعه دردناک قابل توصیف نیست. مصیبت وارده را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌کنیم و برایتان صبر از خداوند خواستاریم.

8- خبر فوت (نسبت فرد) عزیزتان ما را اندوهگین ساخت. از صمیم قلب برای آن مرحوم طلب آرامش می‌کنیم و به شما تسلیت عرض می‌نماییم.

9- از دست دادن عزیزان غمیست ناگوار. از شنیدن خبر فوت ناگهانی (نام یا نسبت فرد) بسیار متاثر شدیم. از خداوند متعال برای شما صبر و برای عزیز از دست رفته آمرزش و مغفرت طلب می‌کنیم.

10- واژه‌ها نمی‌تواند من را یاری کند تا بتوانم تسلیت خود را به درستی عرض کنم. مصیب وارده را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض می‌کنم و برای درگذشته رحمت بی‌کران الهی را آرزو می‌کنیم. امیدواریم که روح آن مهربان، آسوده از همه رنج‌های بی‌شمار دنیا در حریم الهی آرام گیرد.

 

بیشتر بخوانید: متن شهادت حضرت فاطمه

 

اس ام اس تسلیتاس ام اس تسلیت

11- خبر (درگذشت پدر، درگذشت مادر) گرامیتان را از صمیم قلب به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌کنیم. برای بازماندگان صبر جمیل و برای آن مرحوم علو درجات الهی را آرزومندم.

12- با شنیدن خبر فوت (نام یا نسبت فرد) بسیار متاثر شدم. از صمیم قلب به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌کنم.

13- اگر کسی فلسفه مرگ را نداند بی شک کمر زیر بار هجرت (پدر، مادر، برادر و خواهر) خم می‌کند. اما با توجه به باور عمیق حضرتعالی از کوچ روح، صرفا فقدان جسمانی‌اش را تسلیت می‌گویم و امیدوارم روح پرفتوحش با امامان و پیامبران محشور شود.

14- (مادر بزرگ‌ها یا پدربزرگ‌ها) هر وقت از دنیا بروند، زود رفته‌اند و جای خالی آن‌ها همیشه حس خواهد شد. در گذشت (پدربزرگ یا مادربزرگ) عزیزتان را تسلیت عرض می‌نماییم.

15- اطلاع یافتیم که (نسبت فرد) حضرتعالی دعوت حق را لبیک گفته و به سرای باقی شتافته است. روح مملو از هستی آن مرحوم در جوار حضرت حق تقربی جاودانه یافت. برای آن فقید رحمت و غفران الهی و برای معظم له و سایر بازماندگان ارجمند صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نمایم.

16- کسی که این دنیا را ترک می‌کند، در حقیقت هنوز اینجا و در قلب و خاطر ما زنده است و به حیات خود ادامه می‌دهد. تسلیت من را پذیرا باشید.

17- تسلیت قطره‌ای است در برابر غم دریا گونه شما. برای شما از خداوند صبر و برای آن مرحوم مغفرت را طلب می‌کنم.

بیشتر بخوانید: متن پیامک شب قدر

 

پیام برای عرض تسلیتپیام برای عرض تسلیت

18- کدام سو روم کز فراق امان یابم؟

کدام تیره شب هجر را کران یابم؟

ز تند باد فرافم بریخت برگ وجود

کجاست بویی از آن بوستان که جان یابم؟

درگذشت (نسبت فرد) گرامیتان را تسلیت عرض می‌کنم.

19- زدم فریاد خدایا این چه رسمیست؟

رفیقان را جدا کردن هنر نیست

رفیقان قلب انسانند خدایا

بدون قلب چگونه می‌توان زیست؟

مصیبت وارده را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌نمایم و برای آن مرحوم آمرزش و آرامش طلب می‌کنم.

20- گلچین روزگار عجب خوش سلیقه است

می‌چیند آن گلی که به عالم نمونه است

از خداوند برای شما صبر و برای آن عزیز از دست رفته مغفرت را طلب می‌کنیم.

21- عرض تسلیت حقیر را بپذیرید. تحمل سوگ فقدان (مادر یا پدر) صبری الهی را می طلبد. خداوند شما را اجر صابرین دهد که حضرتش فرمود: و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون.

22- اندوه ما را در غم از دست دادن آن عزیز بزرگوار در واژه‌ها نمی‌گنجد. تنها می‌توانیم برای شما صبری عظیم و برای آن مرحوم شادی روح را طلب کنیم.

23- بازگشت همه به سوی اوست. عروج ناگهانی (نام یا نسبت فرد) خبری تلخ و جانسوز بود. تسلیت و همدردی صمیمانه ما را پذیرا باشید. روحشان شاد و یادشان جاوید.

24- حافظ دیدی که کنعان دلم بی ماه شد

عاقبت با اشک و غم کوه امیدم کاه شد

گفته بودی یوسف گمگشته باز آید ولی

یوسف من تا قیامت همنشین چاه شد

تسلیت عرض می‌کنم.

پیامک تسلیت دوستانه

پیامک تسلیت دوستانهپیامک تسلیت دوستانه

پس از این که به مواردی در خصوص از دست دادن عزیزان و افراد خانواده اشاره کردیم. اکنون نوبت آن رسیده تا چند پیامک مناسب و دوستانه برای عرض تسلیت را با هم مرور کنیم. این پیامک‌ها عبارتند از:

 • او هرگز نمی‌میرد. او در وجود ما که همواره طنین صدایش در گوشمان، زمزمه نوایش بر لب‌هایمان و مهر بی‌پایانش در قلب‌هایمان جاری خواهد بود. او در قلب ما زنده خواهد ماند.
 • عمیقاً به خاطر از دست دادن آن عزیز ناراحت هستم. امیدوارم که همه از پس از غم سنگین بر آییم.
 • خیلی غمگینم و واقعا نمی‌دانم چه باید بگویم. امیدوارم که روحش شاد باشد.
 • می‌دانم عظمت هیچ صبری از وسعت غم از دست دادن عزیزان و دوستان نمی‌کاهد. فقط کنار می‌آییم و یاد می‌گیرم که زندگی ادامه دارد. تسلیت واژه کوچکی برای همدردی است. آرزو می‌کنم دوباره شما را سرشار از انرژی و شاد ببینم.
 • زندگی سخت است اما در سفر باید بود. از دست دادن عزیزان مانند سیلی سهمگین روزگار است. باید ادامه داد تا صبر و آرامش بازگردد. این مصیبت را تسلیت عرض می‌کنم.
 • هر چند می‌دانم در این شرایط هیچ کلامی نمی‌تواند از غمت بکاهد اما باز هم خواستم یادآوری کنم که ما در کنار هستیم. روحش شاد.
 • درکت می‌کنم و عمق غمت را می‌فهمم. می‌دانم برخی چیزها می شود حسرت و حسرت از دست دادن عزیزان تا ابد با آدم می‌ماند اما باید ادامه داد. تسلیت عرض می‌کنم.
 • وقتی خود را جای تو می‌گذارم، بدنم به لرزه می‌افتد. امیدوارم خداوند صبری عظیم به تو دهد تا این روزها بگذرد. روحشان شاد و من را در غم خود شریک بدان.
 • هر چند می‌دانم در این شرایط هیچ کلامی تسلی بخش درد و غمت نیست ولی خواستم بدانی که ما در کنارت هستیم. روحش شاد و یادش گرامی.
 • گاهی غصه‌ها ما را می‌گدازند تا مثل طلا خالص شویم. غم و اندوه درگذشت (نسبت فرد) عزیزت یکی از آن غصه‌هاست. صبور و شکیبا باش و در این غصه ما را همراه و غمخوار خود بدان. تسلیت می‌گویم.
 • نفس تنگ است از به زبان آوردن واژگان در عرض تسلیت به شما. تنها می‌خواهم بگویم غصه تو غصه من است و رحلت آن عزیز درگذشته مرا اندوهگین ساخت.
 • من امشب از فراق یار می‌گریم

بسان عاشقان زار می‌گریم

رفیق نیمه راه شد یار دیرینم

دلم افسرده است، بسیار می‌گریم.

جمع‌بندی

 • انسان جاودان نیست و ممکن است یکی از اطرافیان همکاران و یا عزیزانمان کسی را از دست بدهند.
 • یکی از کارهایی که در این مواقع می‌توان انجام داد، ارسال پیامک تسلیت است.
 • این پیامک نشان دهنده احترام و همدردی شماست و به راحتی می‌توان آن را ارسال کرد.
 • برای این که بتوانید متن مناسبی برای پیامک تسلیت خود داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم موارد بالا را مطالعه کنید تا مورد مناسبی از میان آن‌ها پیدا کنید.منبع:https://sms.ir/blog/holidays/condolence-sms/

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها