کد لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتل [راهنمای کامل و سریع]


اگر شما هم به دنبال لغو پیامک تبلیغاتی هستید لابد برایتان پیش آمده که صدای گوشیتان بلند شود و با ذوق و شوق موبایل را چک کنید و یک‌هو ببینید فقط یک پیامک تبلیغاتی برایتان آمده و آن اس‌ام‌اس دوست‌داشتنی واریز بانک یا پیام از طرف بهترین دوستتان نیست.

البته این‌ فقط بخش کوچکی از مشکلاتی است که بعضی پیامک‌های مزاحم برایمان ایجاد کردند. به خاطر همین موضوع می‌خواهیم خیلی سریع، نحوه غیر فعالسازی (و البته فعالسازی مجدد) پیامک‌های تبلیغاتی را مفصل توضیح دهیم.

کدهای حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول

  • کد دستوری #800*
  • کد دستوری #8999*
  • تماس با شماره 9990
  • برنامه همراه من

کدهای لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل

  • کد دستوری #800*
  • تماس با شماره تلفن 700
  • برنامه ایرانسل من

كد قطع كردن پيامك تبليغاتي رایتل

  • کد دستوری #800*
  • کد دستوری *195#
  • برنامه رایتل من

دو نفر در حال بحش درباره لغو 11 برای حذف پیامک تبلیغاتیدو نفر در حال بحش درباره لغو 11 برای حذف پیامک تبلیغاتی

سریع‌ترین روش قطع پیامک تبلیغاتی با «لغو 11»

 بر اساس قانون مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، تمام پیامک‌هایی که از سرشماره‌ها پیامکی ارسال می‌شوند، باید عبارت «لغو 11» را در انتهای پیامک خود بگذارند. با ارسال عدد 11 در جواب پیامک، دیگر هیچ پیامک تبلیغاتی‌ای از آن خط برای شما ارسال نخواهد شد. بنابراین این روش بهترین راه‌حل برای لغو پیامک تبلیغاتی است.

زیرا با ارسال عدد 11 فقط و فقط اس‌ام‌اس‌های تبلیغاتی از آن خط به‌خصوص برایتان لغو می‌شود و پیامک‌های مهمی مثل پیامک دانشگاه، بانک، قوه قضاییه و اس‌ام‌اس تخفیف از برند مورد علاقه‌تان را از دست نخواهید داد. توصیه ما این است به جای استفاده از روش‌های دیگر و قطع تمامی پیام‌ها، از این روش ساده و سریع استفاده کند. سریع ترین روش حذف پیامک تبلیغاتیسریع ترین روش حذف پیامک تبلیغاتی

فعالسازی مجدد پیامک تبلیغاتی

اگر از روش بالا استفاده کردید و برای لغو پیامک تبلیغاتی عدد 11 را فرستادید، می‌توانید برای فعالسازی مجدد پیامک تبلیغاتی از آن خط، عدد 12 را پیامک کنید. با استفاده از این روش، پیامک تبلیغاتی دیگر از طرف آن خط پیامکی مسدود نخواهد بود و می‌توانید دوباره آن‌ها را دریافت کنید.

روش لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتل

چند روش کلی برای حذف پیامک تبلیغاتی در اپراتورهای مختلف وجود دارد که در اینجا به تفکیک اپراتور هر کدام را توضیح خواهیم داد.قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتلقطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل، همراه اول و رایتل

حذف تبلیغات ایرانسل

شاید بتوان گفت ایرانسل محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین اپراتور کشور است. افراد بسیار زیادی از اقشار متفاوت جامعه از این اپراتور استفاده می‌کنند و از طرفی از تعداد زیاد پیامک‌های تبلیغاتی ناراضی هستند. برای شناخت راه‌های مختلف لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل روش‌های زیر را امتحان کنید.

کد لغو تبلیغات ایرانسل

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای حذف تبلیغات روی سیم کارت ایرانسل، شماره‌گیری کد دستوری #800* است. برای این کار ابتدا مطابق تصویر زیر کد دستوری را شماره‌گیری کنید.

برای حذف پیامک‌‌های تبلیغاتی و لغو سرویس های پیامکی برای همراه اول و ایرانسل باید شماره #800* را شماره‌گیری کنید.

کددستوری برای حذف پیامک تبلیغاتیکددستوری برای حذف پیامک تبلیغاتی

بعد از شماره‌گیری عدد #800* می‌توانید با ارسال عدد 1 پیامک‌های تبلیغاتی را قطع کنید.

غیر فعالسازی اس ام اس تبلیغاتی با کد دستوری ایرانسلغیر فعالسازی اس ام اس تبلیغاتی با کد دستوری ایرانسل

در ضمن با لغو پیامک‌های تبلیغاتی، دیگر هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند برای شما پیامک بفرستد. یعنی دیگر دریافت پیامک‌ کد تخفیف، پیشنهادهای ویژه، رویدادها و … برای همیشه حذف می‌شود. رستوران یا فروشگاه محبوبتان هم نمی‌تواند پیامکی برایتان بفرستد. اما پیامک‌های خدماتی و اطلاع‌رسانی بانک‌ها باقی می‌ماند.

غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی ایرانسل با تماس با 700

یکی دیگر از راه‌های لغو پیامک تبلیغاتی در اپراتور ایرانسل برای افرادی که حوصله زدن کد دستوری و استفاده از اپلیکیشن را ندارند، تماس با اپراتور ایرانسل است. با تماس با شماره تلفن 700 به پشتیبانی ایرانسل وصل می‌شوید و می‌توانید از اپراتور مربوطه بخواهید پیامک تبلیغاتی را برای سیم کارت شما حذف کنند. توجه کنید که پس از تماس گرفتن، بلافاصله پیامک‌ها برایتان غیر فعال نمی‌شوند و مدت 24 ساعت طول می‌کشد تا این فرآیند به طور کامل انجام شود.تماس با پشتیبانی ایرانسل برای غیرفعال‌سازی پیامک تبلیغاتیتماس با پشتیبانی ایرانسل برای غیرفعال‌سازی پیامک تبلیغاتی

قطع پیامک با اپلیکیشن ایرانسل من

اگر کاربر ایرانسل هستید حتما از برنامه ایرانسل من استفاده کرده‌اید. اغلب افراد از این برنامه برای خرید شارژ یا بسته اینترنتی استفاده می‌کنند، اما می‌توان با استفاده از آن پیامک تبلیغاتی را فعال یا غیر فعال کرد.

کد فعالسازی بسته پیامکی ایرانسل و همراه اول [راهنمای کامل]کد فعالسازی بسته پیامکی ایرانسل و همراه اول [راهنمای کامل]حتما بخوانید: کد فعالسازی بسته پیامکی ایرانسل و همراه اول [راهنمای کامل]

برای این کار ابتدا برنامه را باز کنید. قسمت پایین سمت چپ صفحه یک منو به نام «سایر» وجود دارد که علامت سه نقطه روی آن قرار گرفته است. این منو را باز کنید.

غیرفعالسازی پیامک با ایرانسل منغیرفعالسازی پیامک با ایرانسل من

سپس منوی دیگری برایتان باز می‌شود. روی اولین گزینه آن یعنی «پرونده» بزنید تا وارد صفحه دیگری شوید.

مراحل غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی ایراسنلمراحل غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی ایراسنل

در این صفحه جدید سومین گزینه «مدیریت پیامک های تبلیغاتی» را باز کنید.

مدیریت پیامک تبلیغاتی در برنامه ایرانسل منمدیریت پیامک تبلیغاتی در برنامه ایرانسل من

سپس روی دکمه «غیرفعال‌سازی» بزنید. اگر قبلا پیامک‌های تبلیغاتی را در اپلیکیشن ایرانسل من بسته باشید، با دنبال کردن همین مسیر می‌توانید آن‌ها را دوباره فعال کنید.

حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسلحذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل

لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول

همراه اول قدیمی‌ترین اپراتور ایران است و بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند. اما کاربران این اپراتور هم از پیامک‌های تبلیغاتی متعددی که برایشان می‌آید شاکی هستند. برای حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول چند راه پیش رو دارید که هر کدام از آن‌ها را به طور مفصل برایتان توضیح خواهیم داد.

کد حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول

دو کد دستوری مختلف برای لغو پیامک های تبلیغاتی همراه اول دائمی وجود دارد. کد دستوری اول #800* است و فرآیند حذف تبلیغات در آن درست مانند روشی است که برای ایرانسل توضیح دادیم.

کد دستوری دوم، #8999* است. این کد را در گوشی خود شماره‌گیری کنید. سپس عدد 1 را در باکس مربوطه بنویسید و ارسال کنید.

ارسال پیامک برای حذف تبلیغات همراه اول

اگر ارسال یک پیامک برایتان راحت‌تر از کد دستوری است، می‌توانید به قسمت پیامک‌های گوشی خود بروید و شماره گیرنده را روی 8999 تنظیم نمایید. حالا عدد 1 را مثل یک پیامک عادی برای این خط ارسال کنید. پس از گذشت 24 تا 48 ساعت، پیامک‌های تبلیغاتی روی سیم کارت شما مسدود می‌شوند.

تماس با اپراتور 9990

با تماس با شماره 9990 نیز می‌توانید اس‌ام‌اس‌های تبلیغاتی را روی سیم کارت خود مسدود کنید. پس از گرفتن این شماره به مرکز اطلاع رسانی همراه اول وصل خواهید شد و می‌توانید از اپراتور مربوطه درخواست کنید پیامک‌های تبلیغاتی را روی گوشی شما مسدود کند.تماس با پشتیبانی همراه اول برای قطع پیامک تبلیغاتیتماس با پشتیبانی همراه اول برای قطع پیامک تبلیغاتی

قطع پیامک تبلیغاتی با برنامه همراه من

یکی دیگر از روش‌های ساده و سریع بستن پیام تبلیغاتی در اپراتور همراه اول، استفاده از اپلیکیشن همراه من است. برای این منظور ابتدا برنامه همراه من را باز کنید و از منوی پایین صفحه، گزینه «خدمات» را انتخاب کنید.

غیرفعالسازی پیامک تبلیغاتی همراه اولغیرفعالسازی پیامک تبلیغاتی همراه اول

پس از اینکه وارد خدمات شدید، گزینه دیگری وجود دارد به نام «خدمات پیامکی». در زیرمنوی خدمات پیامکی، درست مانند تصویر زیر، روی گزینه «پیامک انبوه» بزنید.

کد پستی استان قزوین ، قابلیت ارسال پیامک به مناطق مختلفکد پستی استان قزوین ، قابلیت ارسال پیامک به مناطق مختلفحتما بخوانید: کد پستی استان قزوین ، قابلیت ارسال پیامک به مناطق مختلف

خدمات پیامکی همراه اولخدمات پیامکی همراه اولدر این قسمت دو گزینه دارید. فعالسازی یا غیر فعالسازی پیامک‌های خدماتی و دومین گزینه فعالسازی یا غیرفعالسازی پیامک تبلیغاتی. پیشنهاد می‌کنیم هیچ وقت دریافت پیامک‌های خدماتی را غیرفعال نکنید. زیرا با غیرفعالسازی این گزینه تمام اس‌ام‌اس‌های بانک، دانشگاه و سایر ارگان‌ها هم برایتان غیرفعال می‌شود. اما برای حذف تبلیغات پیامکی، می‌توانید گزینه دوم را روی حالت غیرفعال بگذارید.

غیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اولغیرفعال سازی پیامک تبلیغاتی همراه اول

لغو پیامک های تبلیغاتی رایتل

از آن‌جا که مشترکین رایتل زیاد نیستند، پیامک‌های تبلیغاتی فراوانی هم دریافت نمی‌کنند. اما همین میزان پیام‌های کم هم ممکن است برخی از کاربران این اپراتور را کلافه کند.

غیرفعال‌سازی پیامک تبلیغاتی رایتل با کد دستوری

درست مانند اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، برای لغو پیامک تبلیغاتی رایتل هم می‌توانید کد دستوری #800* را شماره‌گیری کنید و عدد 1 را در باکس مربوطه بنویسید.

علاوه‌بر *800#، می‌توانید کد دستوری *195# را هم شماره‌گیری کنید. در این حالت هم دوباره صفحه‌ای مانند تصویر زیر برایتان باز می‌شود که می‌توانید با ارسال عدد 1، پیامک‌های تبلیغاتی را غیرفعال کنید.

حذف پیامک تبلیغاتی رایتلحذف پیامک تبلیغاتی رایتل

حذف پیامک تبلیغاتی رایتل با پیامک

یکی دیگر از راه‌هایی که مشترکین رایتل می‌توانند با استفاده از آن پیامک‌های تبلیغاتی را روی خط خود غیرفعال کنند، ارسال یک پیامک خالی به 800 یا 195 است.

راه‌حل، فرهنگ‌‌سازی است!

همانطور که متوجه شدید با غیر‌ فعال‌ کردن پیامک های تبلیغاتی، ممکن است در طولانی مدت از بسیاری خدمات مربوط به پیامک‌های مفید، تبلیغات مهم و اطلا‌ع‌رسانی‌های ارزشمند محروم شوید. پس پیشنهاد می‌کنم اگر مایل به دریافت پیامک خاصی از یک برند نیستید، با ارسال عدد 11، آن را به راحتی لغو کنید تا دیگر پیامک‌های تخفیف یا پیامک‌های خدماتی را از دست ندهید. لغو پیامک های تبلیغاتی رایتللغو پیامک های تبلیغاتی رایتل

درست‌ترین راه مثل همیشه فرهنگ‌سازی است. بهتر است تا تلاش کنیم و آگاهی در زمینه این سرویس های سودجو را افزایش بدهیم تا امکان فعالیت آن‌ها محدود شود. یعنی از مخابرات بخواهیم تا سخت‌گیرانه‌تر این سرویس‌ها را بررسی کند و فقط خدماتی را به مردم ارائه کند که واقعا مفید هستند.

 منبع:https://www.melipayamak.com/blog/posts/deactivate-and-activate-sms-advertising/

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها