آموزش صفر تا صد ساخت پنل پیامک در چند مرحله ساده


ساخت پنل پیامک

ساخت پنل پیامک می‌تواند یکی از راه‌های مقرون‌ به صرفه برای انجام تبلیغات، بازاریابی مشتریان یا اطلاع‌رسانی محسوب ‌شود. امروزه از این ابزار قدرتمند می‌توان برای تبلیغ مشاغل مختلف به شکلی کاملاً حرفه‌ای و البته تأثیرگذار استفاده کرد. زمانی که می‌خواهید حجم زیادی از کاربران خود را در زمان کوتاهی هدف قرار دهید، می‌توانید از پیامک انبوه استفاده کنید. پنل‌های پیامکی به شما امکان می‌دهند که هزاران پیام را تنها با یک کلیک و در عرض چند ثانیه ارسال کنید.

بنابراین اگر به دنبال بازاریابی بهتر برای کسب‌وکار خود هستید، اگر می‌خواهید برند خود را شناخته شده‌تر کنید یا در مواقعی که قرار است برای کاربران و مشتریان مختلف یک پیام اطلاع‌رسانی ارسال کنید، بدون شک استفاده از یک پنل پیامک انبوه می‌تواند بهترین نتایج را برای شما به همراه داشته باشد. در اینجا قرار است درباره مزایای استفاده از پیامک انبوه و نحوه ساخت پنل پیامک صحبت کنیم.

ساخت پنل پیامک چه مزایایی دارد؟

پیام کوتاه یک سرویس همه‌کاره

پیامک‌ها از جمله شیوه‌های ارتباطی مهمی هستند که برای سال‌های سال است که روی کار آمده‌ و البته خوشبختانه با وجود گسترش فضای اینترنت همچنان قدرت خود را دارند. با پیشرفت استفاده از ابزارهای پیامکی امکان استفاده از پیامک انبوه برای مشاغل، کسب‌وکارها و شرکت‌های گوناگون فراهم شده است تا بتوانند از این طریق با مخاطبین هدف خود ارتباط بهتری برقرار کنند. اما هنوز این موضوع برای بسیاری از افراد جای تردید دارد که چرا باید از یک پنل پیامکی استفاده کنند و یک سرویس پیام انبوه چه مزایایی دارد؟ با ما همراه باشید تا شما را با فهرستی از این مزایا آشنا کنیم.

پیام کوتاه یک سرویس همه‌کاره

اگر به دنبال بازاریابی هستید، اگر قصد دارید گروهی خاص را از وضعیتی باخبر کنید، در صورتی که قصد برقراری ارتباط با مشتریان خود را دارید و حتی در حالتی که می‌خواهید نظرسنجی خاصی را برگزار کنید، ساخت پنل پیامک می‌تواند ایده‌ای جذاب برای شما محسوب شود. سرویس پیام کوتاه انبوه می‌تواند برای تمامی مشاغل ارزشمند و نتیجه‌گرا باشد. بنابراین شما هم می‌توانید با توجه به حرفه و کسب‌وکار خود از این سرویس استفاده کنید.

هزینه مقرون‌به‌صرفه

بازاریابی پیامکی می‌تواند نسبت به بسیاری از شیوه‌های جدید تبلیغاتی بسیار مقرون‌به‌صرفه باشد. شما در این شیوه بابت هر پیامک ارسالی می‌توانید هزینه‌ای خاص را پرداخت کنید، اما در بسیاری از مواقع و با توجه به شرکت انتخابی این هزینه تنها در صورتی پرداخت خواهد شد که پیام کوتاه به دست مشتری رسیده باشد. در غیر این صورت ملزم به پرداخت هزینه نخواهید بود. در واقع می‌توانید بسته به استراتژی بازاریابی خود بودجه‌ای خاص را برای استفاده از این شیوه اختصاص دهید.

بدون محدودیت در موقعیت زمانی و مکانی

یکی دیگر از مزایای ساخت پنل پیامک این است که بدون هیچ محدودیتی در موقعیت جغرافیایی یا زمانی می‌توانید پیامک خود را ارسال کنید. در این شیوه این شما هستید که مشخص می‌کنید چه مناطقی می‌توانند پیام شما را در چه زمانی دریافت کنند. این می‌تواند شامل یک محله از شهر شما، کل افراد ساکن در شهر، کل استان یا کل کشور باشد.

شما می‌توانید هنگام ارسال پیامک تنظیمات خاصی را انجام دهید تا بتوانید آنها را در یک تاریخ و زمان خاص ارسال کنید. این کار می‌تواند با استفاده از روانشناسی مشتری انجام شود تا بهترین بازه ارسال پیامک را انتخاب کنید. فراموش نکنید که یک پیام به طور متوسط در ۲۰ دقیقه اول پس از دریافت خوانده و بررسی می‌شود.

قابلیت شخصی‌سازی تبلیغات

تبلیغات شما در هر راستایی که باشد، باید به هدفمند بودن و نتیجه‌گرا بودن منجر شود. بر این اساس می‌توانید با خیال راحت از سیستم پیامک انبوه استفاده کنید. زیرا این امکان برای شما فراهم است که پیامک‌های خود را برای گروه خاصی شخصی‌سازی کنید. به عبارت دیگر شما می‌توانید بر اساس عوامل مختلف از جمله سن، جنسیت، شهر، محله و استان، مخاطبین خود را انتخاب و پیامک مورد نظر خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

از طرف دیگر پیام کوتاه امکان شخصی‌سازی تبلیغات را با نام برند یا شرکت تجاری شما فراهم می‌کند. بر این اساس می‌توانید به شکلی کاملاً ساده اما ویژه وضعیت کسب‌وکار خود را بهبود دهید. فراموش نکنید که با این سیستم می‌توانید پیامک را به صورت تکی یا گروهی و بر اساس تعدادی از پیش تعیین شده ارسال کنید. چنین قابلیتی را در کمتر شیوه تبلیغاتی مشابه پیدا خواهید کرد.

قابلیت ارتباط با تمامی گروه‌های سنی

پیامک یک راه‌ فوق‌العاده برای ایجاد ارتباط با تمامی افرادی است که یک گوشی تلفن همراه دارند. بنابراین تفاوتی نمی‌کند که این گوشی قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد یا خیر، زیرا پیام کوتاه حتی روی گوشی‌های معمولی و غیر اندرویدی نیز قابل دریافت خواهند بود.

اعتمادسازی بالا

ساخت پنل پیامک و ارسال پیامک از طریق این سیستم‌ها اعتماد بیشتری نسبت به بسیاری از شیوه‌های بازاریابی ایجاد می‌کند. پیامک‌ها قابل پیگیری هستند، به همین دلیل مخاطبین شما بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد. این مسئله نیز باعث می‌شود تا اعتبار شرکت شما بیشتر شود.

وفاداری مشتری

شما می‌توانید در ارسال پیامک انبوه میزان وفاداری مشتریان خود را بالا ببرید. با استفاده از این روش می‌توانید کاربران یا مشتریان خود را از محصولات جدید، طرح‌های تخفیفی، بسته‌های ویژه یا مسابقات آگاه کنید، یا برای آگاهی از نیاز مخاطبین، نظرسنجی برگزار کرده و از این طریق با مشتریان ارتباط قوی‌تری ایجاد کنید. این کار می‌تواند به حفظ و وفاداری مشتریان فعلی کمک کند و در رضایت مشتریان جدید نیز تأثیر شگفت‌آوری داشته باشد.

ویژگی‌های استفاده از پیامک انبوه

ویژگی‌های استفاده از پیامک انبوه

به عنوان یک کسب‌وکار حرفه‌ای می‌توانید با ساخت پنل پیامک از ویژگی‌های منحربه‌فرد آن استفاده کنید. البته راه‌های بازاریابی زیادی برای شما وجود دارند که می‌توانید برای تبلیغ و شناخته شدن برند خود از آن‌ها استفاده کنید، اما همانطور که در معرفی مزایای این روش اشاره کردیم، یک پنل پیامکی می‌تواند فواید بسیار بیشتری نسبت به سایر شیوه‌های تبلیغاتی در توسعه نام برند و افزایش مشتریان داشته باشد.
در ادامه به معرفی ویژگی‌های این شیوه بازاریابی و اطلاع‌رسانی برای مشاغل و ارگان‌های مختلف اشاره می‌کنیم.

راحتی در استفاده

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های استفاده از پیامک انبوه این است که استفاده از آن بدون نیاز به هیچ مهارتی خواهد بود. به همین دلیل هر فردی با هر سطح آگاهی تنها با استفاده از شیوه ساخت پنل پیامک که در ادامه این مقاله به آن اشاره می‌کنیم، می‌تواند با مشتریان خود در سطح وسیعی ارتباط برقرار کند.

بدون نیاز به ابزار خاص

یکی دیگر از ویژگی‌های پنل‌های پیامکی این است که شما به نصب هیچ نرم‌افزار خاصی نیاز نخواهید داشت. پیام کوتاه می‌تواند روی هر گوشی به خوبی دریافت شود و امکان استفاده از آن بدون نیاز به هیچ سیستمی خواهد بود.

امکان پیگیری پیام‌های ارسالی

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ساخت پنل پیامک و استفاده از آن این است که شما می‌توانید به کمک سیستم گزارش تحویل، پیام‌های ارسالی را رصد کنید و از وضعیت آن‌ها آگاه شوید. این باعث می‌شود که شما متوجه شوید چه تعداد از پیام‌های ارسالی به دست مخاطبین شما رسیده‌اند. در این مواقع اگر گروهی از پیامک‌ها به دلیل خاموش بودن خطوط به دست مخاطبان نرسند، تا ۲۴ ساعت بعد نیز قابلیت دریافت آن‌ها از سوی مخاطبین ثبت شده در بانک پیامکی وجود دارد. شما می‌توانید وضعیت این گروه از پیام‌ها، دریافت یا عدم دریافت آن‌ها را از سوی مخاطبین هدف خود مشخص کنید.

قابلیت ارسال پیامک به مخاطب هدف

همانطور که در مزایای ساخت پنل پیامک اشاره کردیم، شما به راحتی می‌توانید با شخصی‌سازی بانک شماره‌های تلفن‌همراه و به کمک شرکت‌ ایران پردازان به راحتی پیامک خود را به مخاطبین هدف خود ارسال کنید. برای مثال اگر شما یک مؤسسه آموزش زبان هستید که تنها یک شعبه در شهر خود دارید، می‌توانید به کمک بانک شماره تلفن‌همراه پیامک‌های انبوه خود را برای همشهریان و البته کسانی که می‌توانند در دسته مشتریان فعلی یا بالقوه شما قرار گیرند، ارسال کنید. این موضوع می‌تواند شامل یک گروه سنی یا جنسیت خاص باشد که از سوی شما تعیین می‌شود.

امکان قرار دادن لینک

شما می‌توانید برای استفاده هر چه بهتر از سیستم پیام انبوه خود، در هر پیامک یک لینک قرار دهید تا مشتری بتواند به کمک آن به شبکه ‌اجتماعی یا سایت شما متصل شود و کار ثبت‌نام خود را انجام دهد. در مواقع دیگر نیز می‌توانید تنها به نام، آدرس شرکت یا شماره تلفن بسنده کنید. این موضوع به هدف شما از ارسال پیام کوتاه بستگی دارد.

نحوه ساخت پنل پیامک

ثبت‌نام در سامانه پیامک SMS.ir بسیار راحت است و در کمتر از ۵ دقیقه می‌توانید به تمام قابلیت‌های آن دستیابی پیدا کنید. در ادامه سعی کردیم تا تمام مراحل ثبت‌نام را به صورت کامل و به زبان ساده آموزش دهیم.

مراحل اولیه ایجاد حساب

۱. مانند تصویر روی گزینه ورود/ثبت‌نام کلیک کنید.

ثبت نام ایده پردازان

 ۲. در صفحه ورود بر روی گزینه «همین حالا ثبت‌نام کن» کلیک کنید تا فرم و مراحل ثبت‌نام برای شما ایجاد شود.

فرم ثبت نام

  ۳. در این مرحله ابتدا شماره موبایلی که با آن قصد ثبت‌‌نام در پنل را دارید وارد و سپس روی گزینه دریافت کد کلیک کنید تا کد تأیید برای شما ارسال شود.

نکته: اگر به هر نوع دلیلی شماره همراه درج شده اشتباه باشد، می‌توانید به راحتی با کلیک بر روی گزینه ویرایش به مرحله قبل برگشته و اطلاعات را ویرایش نمایید.

دریافت کد ثبت نام

۴. بعد از درج کد تأیید، مانند تصویر، فرم اولیه ثبت‌نام به شما نمایش داده خواهد شد.

ثبت نام اولیه

۵. نام، نام‌ خانوادگی، نام پدر و کدملی را به صورت کامل و مطابق با اطلاعات شناسنامه‌ خود وارد کنید.

۶. در فیلد (پست الکترونیکی EMAIL)، از یک آدرس ایمیل معتبر استفاده کنید.

۷. در فیلد نام کاربری به صورت دلخواه می توانید از حداقل ۶ کاراکتر، اعداد و حروف انگلیسی استفاده نمایید.

۸. یک رمز عبور امن و قوی برای خودتان انتخاب و آن را در فیلد رمزعبور وارد کنید.

۹. رمز عبور مورد نظرتان را مجدد در فیلد تأیید رمز عبور وارد کنید تا از صحت کاراکترهای رمز مطمئن شوید.

نکته: اگر کد معرف دارید آن را در فیلد کد معرف درج کنید، در غیر این صورت می‌توانید این فیلد را خالی بگذارید.

۱۰. در گزینه بعدی می‌توانید انتخاب کنید که پنل‌تان به صورت حقیقی و یا حقوقی ثبت‌نام شود.

نکته: توجه داشته باشید که در صورت انتخاب گزینه حقوقی در مراحل بعدی باید شناسه ملی، شماره ثبت، کد اقتصادی و تصویر روزنامه رسمی ثبت شرکت را ارسال نمایید.

۱۱. در آخرین بخش این فرم هم از گزینه شرایط و قوانین تمامی قوانین سامانه را به صورت کامل مطالعه کنید. در صورت موافقت با شرایط ذکر شده، تیک این بخش را فعال کنید. با کلیک بر روی گزینه ثبت‌نام اولیه به مرحله بعدی بروید.

تکمیل اطلاعات

در این مرحله مانند تصویر زیر اطلاعات فردی خود را تکمیل نمایید.

نام، نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و جنسیت باید صحیح و مطابق با اطلاعات مندرج در شناسنامه درج شود. در فیلد نوع فعالیت نوع کسب و کار یا استفاده خود از پنل پیامک را انتخاب کنید.

تکمیل اطلاعات

با کلیک بر روی گزینه تأیید و ادامه اگر به صورت حقوقی ثبت‌نام کرده باشید، مانند تصویر زیر با فرم ثبت اطلاعات شرکت مواجه خواهید شد و اگر ثبت‌نام شما به صورت حقیقی باشد بدون مشاهده این مرحله، به مرحله بعد خواهید رفت.

فرم ثبت اطلاعات شرکت

در ثبت اطلاعات شرکت، نام کامل شرکت ثبت شده، شماره ثبت، شناسه ملی، کد اقتصادی، نوع شرکت و نوع فعالیت را به صورت صحیح و مطابق با اطلاعات ثبت شده در روزنامه رسمی و سامانه جامع پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی وارد بفرمایید.

درج اطلاعات نشانی

در این مرحله از ساخت پنل پیامک به آخرین فرم رسیده‌اید. لطفاً یک شماره ثابت صحیح را که امکان پاسخگویی به آن توسط افرادی که شما را می شناسند وجود داشته باشد، وارد کنید. سپس کدپستی ۱۰ رقمی و در آخر آدرس پستی را به صورت کامل و دقیق درج کنید. بعد از آن بر روی گزینه تأیید نهایی کلیک نمایید.

درج اطلاعات نشانی

آخرین مرحله ثبت‌نام

حالا تا ایجاد پنل پیامک تنها یک قدم فاصله دارید. لطفأ تصویر کارت ملی هوشمند خود را با کلیک بر روی گزینه انتخاب فایل، انتخاب و بارگذاری کنید.

انتخاب فایل

نکته: شاد شما نیز جزو افرادی هستید که کارت ملی آنها همچنان صادر نشده است. در این حالت می‌توانید رسید کارت ملی هوشمند را در کنار شناسنامه جدید عکس‌دارتان بارگزاری و بر روی گزینه آپلود و تأیید نهایی کلیک کنید.

اگر ثبت‌نام شما به صورت حقوقی انجام شده باشد، در این مرحله باید تصویر روزنامه رسمی آگهی تأسیس شرکت را هم آپلود بفرمایید.

آپلود تصویر

لازم به توضیح است که می‌توانید در هنگام آپلود تصاویر از فایل‌هایی با فرمتjpeg ، jpg و png استفاده کنید.

پایان ثبت‌نام. تبریک!

در اینجا ثبت‌نام پنل پیامک شما با موفقیت انجام می‌شود. سپس در انتظار بررسی و تأیید مدارک از سمت کارشناسان ما خواهد بود. کارشناسان پس از بررسی مدارک، با شماره ثابتی که در فرم‌ها درج نموده‌اید، تماس می‌گیرند. در صورت پاسخگویی پنل فعال خواهد شد.

خوشبختانه فرآیند احراز هویت در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام می‌شود. این مرحله در تمامی روزهای هفته، حتی روزهای تعطیل رسمی نیز بین ساعات ۹ الی ۲۱ انجام خواهد شد.

اگر در هنگام ثبت‌نام با سؤال یا مسئله‌ای مواجه شدید، کافی است با شماره ۰۲۱۲۸۵۳ – داخلی ۱ تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن بررسی و راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

 جمع‌بندی

  • بازاریابی پیامکی راهی ایده‌آل و مقرون‌به‌صرفه برای ارتباط با مشتریان متعدد است.
  • ساخت پنل پیامکی به کمک ایده پردازان به راحتی قابل انجام است. کافی است طی چند مرحله ساده که در مطلب توضیح داده شد این کار را انجام دهید.
  • دسترسی به لیستی از مخاطبین هدف بدون داشتن محدودیت مکانی و زمانی از جمله مزایای پنل‌های پیامکی محسوب می‌شود.
  • از قابلیت‌های سیستم ارسال انبوه پیامک می‌توانیم به امکان شخصی‌سازی پیام‌ها بر اساس نیاز برند یا شرکت اشاره کنیم.
  • در این سیستم می‌توانید پیام‌های ارسالی خود را به یک گروه سنی خاص، جنسیتی مشخص و بر اساس مکانی از پیش تعیین شده ارسال کنید.
  • در پنل‌های پیامکی می‌توانید وضعیت دریافت پیامک در کلیه مخاطبین را رصد کنید.

پرسش‌های پرتکرار

  1. مزایای ساخت پنل پیامک چیست؟

از مزایای ساخت پنل پیامک می‌توانیم به قیمت‌ مقرون‌به‌صرفه، ارسال سریع، انجام تبلیغات بدون محدودیت مکانی و رشد وفاداری مشتریان اشاره کنیم.

  1. یک پنل پیامکی چه ویژگی‌هایی دارد؟

از ویژگی‌های پنل پیامکی می‌توانیم به مواردی همچون امکان شخصی‌سازی پیام‌ها، امکان استفاده از بانک شماره‌‌های ایده‌پردازان، قابلیت تنظیمات پیام و قابلیت بررسی وضعیت دریافت پیام‌ها توسط مخاطبین اشاره کنیم.

  1. چگونه یک پنل پیامکی بسازیم؟

به منظور ساخت پنل پیامک می‌توانید از طریق سایت ایده‌ پردازان به صورت گام به گام مطابق با آنچه در مطلب توضیح دادیم اقدام کنید.

  1. چه صنایعی می‌توانند از ساخت پنل پیامک به نفع خود استفاده کنند؟

صنایع، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلفی می‌توانند از پنل‌های پیامکی و سیستم ارسال پیامک انبوه استفاده کنند. از جمله آن‌ها می‌توانیم به تمامی فروشندگان خرده و عمده، بازرگانان، مدارس، خطوط هوایی، زمینی و ریلی، هتل‌ها، مشاورین املاک و رسانه‌های مختلف اشاره کنیم.

امتیاز به این مطلب

[کل: ۱ میانگین: ۵]منبع:https://sms.ir/sms-panel-construction/

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها