نحوه استعلام سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل با کد ملی
نحوه استعلام سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل با کد ملی

از چه طریقی می‌توان فهمید که یک سیم کارت به‌نام کیست؟ این یکی از سوالات پرتکرار کاربران اپراتورهای مختلف است. در کشور ایران اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل خدمات مختلف مرتبط با سیم کارت را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. از این رو اشخاص با مراجعه به سامانه‌ها و نرم‌افزارهای مختلف قادر خواهند بود از سیم کارت‌های خود استعلام بگیرند. اگر شما هم چند سیم کارت دارید که تعدادی از آن‌ها را استفاده نمی‌کنید؛ حتماً باید برای استعلام سیم کارت با کد ملی اقدام کنید. بدین‌ترتیب می‌توانید از تعداد سیم‌کارت‌های فعال خود مطلع شوید، تا هیچ سوء‌استفاده یا مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید. اگر با نحوه استعلام سیم کارت همراه اول، ایرانسل و رایتل با کد ملی آشنایی ندارید، فقط کافی است چند دقیقه از وقتتان را به مطالعه این مقاله اختصاص دهید.

نحوه استعلام شماره سیم کارت های به نام من با کد ملی

برخی افراد چندین سیم کارت برای کارهای مختلف خود دارند. به عبارتی این افراد، یک سیم کارت را برای استفاده از پنل اس ام اس کسب‌وکار خود و سیم‌کارت دیگری را برای کارهای شخصیشان استفاده می‌کنند. اگر تصمیم دارید تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده خود را از طریق کد ملی استعلام بگیرید، از طریق دو روش زیر می‌توانید این کار را انجام دهید:

استعلام سیم کارت با کد ملی از طریق سایت

اگر شما نیز چند سیم کارت دارید و از برخی از آن‌ها برای استفاده و خرید سامانه پیامکی و از برخی دیگر به‌عنوان سیم کارت شخصی استفاده می‌کنید، این روش را برای استعلام سیم‌کارت با کد ملی به شما پیشنهاد می‌دهیم. برای استعلام سیم کارت از طریق سایت باید وارد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس mobilecount.cra.ir مراجعه کنید. برای استعلام سیم کارت با این روش باید مراحل زیر را طی کرد:

  1. در مرحله‌ اول باید قوانین سامانه را تایید کنید.
  2. مرحله‌ دوم ورود اطلاعات است. از منو نوع شناسه‌ هویتی می‌توانید، گزینه‌ کد ملی را انتخاب کنید و سپس موارد ضروری از جمله کد ملی، شماره‌ همراه و کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه‌ مرحله‌ بعد کلیک کنید.

در نهایت با ثبت اطلاعات از جمله کد ملی، پیامکی برای شما ارسال می‌شود که در آن تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام فرد مشخص شده است.

استعلام سیم کارت با کد ملی از طریق سایت

استعلام تعداد سیم کارت با کد ملی از طریق پیامک

در‌صورتی که به‌هر دلیلی برای استعلام سیم کارت با کد ملی، به اینترنت دسترسی نداشتید، با ارسال کد ملی به سرشماره 3000504901 یا 3000150 شماره سیم‌کارت‌های به نام خود را استعلام بگیرید. البته فراموش نکنید که برای ارسال پیامک به این سرشماره‌ها باید از سیم‌کارتی استفاده کنید که تحت مالکیت خود شما باشد. هم‌چنین این نکته را نیز در نظر داشته باشید که استعلام سیم کارت کلیه اپراتورها از طریق پیامک، برای همه کاربران هر 10 روز یک‌بار امکان‌‌پذیر خواهد بود.

سوالی که شاید برای برخی افراد مطرح شود این است که در‌صورت غیرفعال کردن تبلیغاتی پیامکی آیا پیامک استعلام سیم‌کارت برای ما ارسال خواهد شد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت بله هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید.

 استعلام تعداد سیم کارت با کد ملی از طریق پیامک

استعلام سیم کارت ایرانسل با کد ملی؛ استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

مشترکین ایرانسل می‌توانند از طریق اپلیکیشن ایرانسل من برای استعلام سیم کارت های به نام خود اقدام کنند. برای این کار لازم است اپلیکیشن ایرانسل من را روی موبایل خود دانلود کرده و سپس با ثبت شماره تلفن خود، وارد برنامه شوید.

  • از قسمت منوی پایین صفحه، گزینه‌ سایر را انتخاب کنید.
  • منویی در سمت راست برنامه برای شما باز می‌شود که از آنجا، گزینه‌ پرونده را انتخاب کنید.
  • از منوی بالایی اطلاعات پرونده، منوی اطلاعات حساب را باز کنید و به پایین صفحه بروید.
  • گزینه‌ مشاهده‌ سیم کارت‌های ایرانسل ثبت نام شده را لمس کرده و یکی از روش‌های ارسال پیامک یا ایمیل را انتخاب کنید.
  • یک رمز یک‌بار مصرف به خط شما ارسال می‌شود. این رمز یکبار مصرف را در کادر باز شده وارد کنید.
  • در نهایت می‌توانید شماره‌های ایرانسل ثبت نام شده را مشاهده کنید و در صورت لزوم آن‌ها را سلب امتیاز کرده یا به برنامه‌ ایرانسل من اضافه کنید.

هم‌چنین اگر کسب‌و‌کاری دارید که برای آن از تلفن ابری استفاده می‌کنید، برای استعلام این خط هیچ نگرانی نداشته باشید. زیرا خط‌های تلفن ابری فقط به نام شما بوده و هیچ‌کس نمی‌تواند از آن‌ها سوءاستفاده کند. علاوه‌بر این، خط‌های تلفن ابری مشکلات خط‌های ثابت و همراه را نیز ندارند.

استعلام سیم کارت ایرانسل با کد ملی؛ استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

استعلام سیم کارت با شماره همراه اول از طریق کد ملی

اگر سیم کارت شما همراه اول است، برای استعلام سیم کارت با کد ملی یکی از بهترین روش‌ها استفاده از اپلیکیشن همراه من است. با استعلام شماره سیم کارت همراه اول  از طریق اپلیکیشن همراه من، به شماره سیم‌کارت‌هایی که به نامتان است دسترسی خواهید داشت.

برای استفاده از این روش برنامه‌ همراه من را روی گوشی هوشمند خود دانلود کنید و با وارد کردن شماره همراهتان وارد برنامه شوید. پس از اینکه وارد برنامه شدید، روی آیکون بالای صفحه که مربوط به اطلاعات شخصی است ضربه بزنید و به سادگی شماره‌ سیم‌کارت‌های ثبت شده به نام خود را مشاهده کنید.

هم‌چنین اگر به این برنامه نیز دسترسی نداشتید، با شماره‌گیری #130*10* لیست سیم‌کارت‌های همراه اولی که به نامتان باشد را مشاهده خواهید کرد.

اکنون که با روش استعلام سیم کارت همراه اول آشنا شدید، اگر قصد لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول را نیز دارید، اطلاعات جامع و کاملی را می‌توانید از طریق مقاله فراز اس ام اس به دست آورید.

استعلام سیم کارت با شماره همراه اول از طریق کد ملی

استعلام سیم کارت رایتل با کد ملی؛ استفاده از کد دستوری اپراتور رایتل

برای استعلام سیم کارت‌ رایتل با کد ملی، یکی از راحت‌ترین روش‌ها استفاده از کد دستوری این اپراتور است. برای این کار می‌توانید با شماره‌گیری #211* شماره‌های اپراتور رایتل که به نام شما است را استعلام بگیرید.

البته علاوه‌بر این روش، استفاده از اپلیکیشن رایتل من را نیز برای استعلام سیم کارت با کد ملی پیشنهاد می‌کنیم.

استعلام سیم کارت های خود را جدی بگیرید!

در این مقاله در مورد استعلام سیم کارت با کد ملی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم. امروزه با گسترش تعداد اپراتورها، افراد اقدام به خریداری سیم کارت‌های مختلف می‌کنند. استعلام تعداد سیم کارت به این دلیل حائز اهمیت است که از سوءاستفاده‌های هویتی جلوگیری می‌کند؛ بنابراین، اگر از تعداد سیم کارت‌های خود اطلاعی ندارید برای اطلاع از شماره‌هایی که به نام شما است، ما استفاده از روش‌های ذکر شده در این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم. درصورت مشاهده هرگونه مغایرت نیز بهتر است به یکی از دفاتر پیشخوان دولتی مراجعه کنید.

چنانچه برای استعلام سیم‌کارت‌های خود نیاز به راهنمایی دارید و در این فرآیند دچار مشکل شده‌اید، با تماس به شماره 02174853 با کارشناسان فراز اس ام اس مشورت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.منبع:https://farazsms.com/sim-card-inquiry-with-national-code/

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر به دنبال کسب درآمد اینترنتی هستید، نمایندگی استار اس ام اس می‌تواند پیشنهاد جذابی برای شما باشد.

آخرین دیدگاه‌ها