پنل پیامکی یا ارسال اس ام اس چیست؟ (راهنمای کامل)


پنل پیامکی یا ارسال اس ام اس چیست؟ (راهنمای کامل)

امروزه با توجه به اهمیت روش‌های بازاریابی و یا اطلاع ‌رسانی مختلف، پیامک هنوز هم از اهمیت بالایی در بین مردم برخودار است و افراد زیادی هستند که از این سرویس استفاده می‌کنند؛ شاید فکر کنید که با توجه به حضور شبکه‌های اجتماعی یا پیام رسان‌ها، دیگر مردم به سراغ SMS یا همان ارسال پیامک یا خواندن آن نمی‌روند اما اگر طرز تفکر شما این‌طور است باید بگوییم که کاملا در اشتباه هستید و همچنان این سرویس بسیار محبوب می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از روش‌های بازاریابی که امروزه هم خیلی تاثیرگذار است و شما می‌توانید با استفاده از آن به اهداف مختلفی مانند افزایش فروش و برندینگ برسید، استفاده از SMS مارکتینگ است که در واقع می‌توانید به صورت کاملا هدفمند از آن استفاده کنید.

پس با توجه به اینکه پیامک یا همان SMS در بازاریابی خیلی تاثیرگذار است، شما می‌توانید برای ۲۰ هزار مشتری خود، به صورت یکجا یا اصلا در یک زمان محدود ارسال SMS داشته باشید؟ به نظر شما اصلا این‌کار قابل انجام است؟! در جواب باید بگوییم قطعا خیر و خود شما هم می‌دانید که به صورت دستی و حتی با یک موبایل فوق هوشمند هم نمی‌توان این‌کار را انجام داد چرا که هم زمان زیادی نیاز دارد و هم ممکن با توجه به حجم ارسال خط شما شلوغ شود و بسیاری از این پیامک‌ها به دست مشتریان نرسد

بهترین راهکار برای شما استفاده از پنل پیامکی یا ارسال اس ام اس می‌باشد که در واقع می‌توانید در زمان خیلی کوتاهی هزاران پیامک را ارسال کنید تبلیغات بسیار عالی را از این طریق پیش ببرید؛ این پنل‌های پیامکی اصولا توسط کسب‌و‌کار‌های مختلف استفاده می‌شوند و قطعا تا‌کنون توانسته است که تاثیر مثبت زیادی را برای افراد مختلف داشته باشد و به همین دلیل هم محبوبیت بالایی دارد.

ارسال پیامک انبوه

ارسال پیامک انبوه

 

به صورت کلی این پنل‌ها توسط شرکت‌های مختلفی ارائه می‌شود که می‌توانید خیلی ساده از آن‌ها سرویس بگیرید و ارسال پیامک انبوه داشته باشید و یا به صورت هدفمند آن‌ها را به وب سایت خود متصل کنید تا پیامک خرید، تخفیف، ثبت سفارش و… را به سادگی برای مشتریان خود ارسال کنید.

در این مقاله قصد داریم شما را با پنل پیامکی به صورت کامل آشنا کنیم تا اگر کسب‌و‌کاری دارید که می‌خواهید از طریق بازاریابی پیامکی هم تاثیر مثبت ببینید، خیلی ساده با استفاده از پنل پیامکی ارسال SMS را به مشتریان خود داشته باشید و دیگر نیاز نباشد که به صورت دستی برای افراد پیامک ارسال کنید.

پنل اس ام اس چیست؟

تا این بخش از مقاله سعی کردیم به حاشیه‌های مربوط به پنل اس ام اس بپردازیم اما می‌خواهیم در این بخش کاملا پنل پیامکی را به شما توضیح دهیم؛ اگر خیلی ساده بخواهیم به شما توضیح دهیم باید بگوییم که پنل پیامکی می تواند یک پلتفرم عالی برای شما باشد تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت دسته‌بندی شده یا انبوه ارسال پیامک داشته باشید و نیاز نباشد که این کار را به صورت دستی انجام دهید.

همه ما می‌دانیم که امروزه همه افراد یک موبایل دارند و این فراگیری می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای کسب‌و‌کار‌های اینترنتی یا حتی غیر‌اینترنتی فراهم کند؛ اگر شما بتوانید به یک کانال بازاریابی وابسته به موبایل دستیابی داشته باشید قاعدتاً فروش عالی هم از این طریق کسب می‌کنید و این کانال بازاریابی قطعا می‌تواند پیامک باشد.

حالا این که چرا پیامک می‌تواند کانال بازاریابی باشد را باید  خیلی راحت متوجه باشید چرا که پیامک در هر موبایلی حتی ساده‌ترین نوع آن‌ها هم قابل استفاده است اما شبکه‌های اجتماعی اصلا به این شکل نیستند و درصد مخاطب بسیار کمتری را نسبت به پیامک دارند.

یکی دیگر از دلایلی که باید از پنل ارسال اس ام اس استفاده کرد، هوشمند بودند آن‌ها است چرا که شما می‌توانید با فیلترهای مختلفی که خودتان دارید ارسال پیامک را انجام دهید و همین باعث می‌شود در بازاریابی خود نهایت هدفمندی داشته باشید و هزینه اضافه برای تست و تجربه زیادی را صرف نکنید.

استفاده از این سرویس هم شما یک نرم افزار اینترنتی در اختیار دارید و می‌توانید با استفاده از پنل اس ام اس که دارید مدیریت ارسال و دریافت پیامک به کاربران خود را به راحتی انجام دهید و اگر در استراتژی خود این نوع بازاریابی را دارید قطعا می‌توانید خیلی خوب و ساده از این نرم افزارها استفاده کنید تا پیش به انجام برنامه‌های خود بروید.

پنل اس ام اس چیست؟

پنل اس ام اس چیست؟

البته به این نکته هم باید توجه داشته باشید صرفاً نباید تعداد مشتریان خیلی زیادی داشته باشید که از این پنل ارسال اس ام اس استفاده کنید بلکه ممکن است کسب‌و‌کار شما چند مشتری محدود داشته باشد اما به هر حال این پنل‌های پیامکی با توجه به شماره‌ای که به شما ارائه می‌دهند می‌تواند ساختار سازمانی شما را به کاربران نمایش دهند و همین در نهایت باعث افزایش اعتماد مشتری به شما هم خواهد شد.

برخی از قابلیت‌های پنل ارسال اس ام اس

برای این که بیشتر بتوانید با این سرویس بسیار عالی آشنا شوید بهتر است که یک‌سری قابلیت‌های آن‌را به شما معرفی کنیم تا اگر می‌خواهید از بازاریابی پیامکی استفاده کنید این قابلیت‌های بی‌نظیر را در نظر بگیرید و یک برنامه‌ریزی خیلی بهتری داشته باشید.

البته دقت داشته باشید که در این بخش صرفاً یک‌سری از قابلیت‌های پنل ارسال اس ام اس را به شما معرفی می‌کنیم و باید توجه داشته باشید که مزیت‌های این پنل‌ها خیلی فراتر از این موارد می‌باشد.

ارسال پیامک انبوه در لحظه

یکی از بهترین قابلیت‌هایی که پنل ارسال اس ام اس دارد دقیقا همین ارسال انبوه در لحظه است که شما خیلی ساده می‌توانید لیست مخاطب‌های خود را انتخاب کنید و یک پیامک مشخصی را در لحظه و بدون اتلاف وقت زیادی برای تمامی آن‌ها ارسال کنید.

این قابلیت برای زمانی که مخاطب‌های شما افزایش می‌یابد و می‌خواهید تخفیف‌ها یا خریدها را به آن‌ها اطلاع دهید خیلی می‌تواند مناسب باشد و نیاز نیست که به صورت تکی تکی متن تخفیف محصولات را برای افراد ارسال کنید و صرفاً با انتخاب لیست شماره مخاطب‌های خود و نوشتن یک‌بار محتوا تبلیغاتی خود آن‌را در لحظه برای هزاران نفر ارسال خواهید کرد و از این بابت اصلا مشکلی نخواهید.

ارسال پیامک در لحظه

ارسال پیامک لحظه‌ای

البته دقت داشته باشید که این ارسال پیامک‌ها را هم به صورت اصولی باید انجام دهید و نباید بی‌توجه به اسپم روزانه اس ام اس‌های تبلیغاتی زیادی ارسال کنید و این‌طور نه تنها تاثیر مثبتی از آن نخواهید دید بلکه تاثیر منفی روی برندینگ شما دارد.

قابلیت دریافت پیامک از طرف مخاطب

یکی دیگر از قابلیت‌های این پنل‌های ارسال اس ام اس این است که می‌توانید هر پیامکی که مخاطب‌های شما ارسال می‌کنند را به راحتی دریافت کنید و برای جشنواره‌های تخفیفی که دارید می‌توانید از آن استفاده کنید.

برای مثال یک محصول دارید و می‌‌خواهید از طریق یک شماره پیامکی آن‌را به فروش برسانید و مخاطب‌های خود می‌گویید که به شماره پنل شما عدد ۱ را ارسال کنند که خیلی ساده تمام این پیامک‌ها را می‌توانید دریافت کنید و در نهایت هم از این طریق فروش خوبی را کسب کنید.

خیلی ساده‌تر توضیح دهیم باید بگوییم که این پنل می‌تواند یک کانال سفارش‌گیری آنلاین باشد که بدون سایت می‌توانید سفارش‌گیری داشته باشید.

حتی می‌توانید یکی از این شماره‌های پنل پیامکی خود را برای دریافت انتقادات و پیشنهادات قرار دهید که افراد اگر با برند شما هر مشکلی دارند یا پیشنهادی برای شما دارند بتوانند از این طریق بدون تماس گرفتن ارسال کنند و شما هم از آن‌ها در جهت بهبود کسب‌‌‌‌و‌کار خود می‌توانید استفاده کنید.

ارسال پیامک بر اساس منطقه

شاید یکی از کاربرد‌ی‌ترین قابلیت‌های پنل ارسال اس ام اس همین مورد باشد که شما می‌توانید بر اساس منطقه هم ارسال پیامک داشته باشید؛ برای مثال یک فروشگاه پوشاک در غرب تهران دارید و می‌خواهید مشتریان خود را افزایش دهید، قطعا شما نمی‌توانید به تمام افراد در نقاط مختلف ایران پیامک ارسال کنید که به فروشگاه شما مراجعه کنند.

پس خیلی ساده می‌توانید با استفاده از این قابلیت ارسال بر اساس منطقه را داشته باشید، مثلا می توانید به غرب تهران اس ام اس ارسال کنید و افرادی که در آن منطقه هستند را به مشتری تبدیل کنید؛ دقت داشته باشید که این قابلیت با استفاده از دکل‌های مخابراتی هر منطقه فراهم می‌شود و شما خیلی ساده می‌توانید از آن استفاده کنید تا کسب‌و‌کار فیزیکی خود را به بهترین شکل ممکن متحول کنید.

نکته: این قابلیت می‌تواند برای استعلام به‌روز بودن شماره‌ها هم استفاده شود.

قابلیت گزارش‌گیری

یکی از قابلیت‌های بی‌نظیر داشتن پنل پیامکی، گزارش‌گیری در پنل پیامکی به این صورت شکل می‌گیرد که شما متوجه خواهید شد پیامک به‌دست مشتری رسیده، نرسیده یا فعلاً به مخابرات رسیده است که در سریع‌ترین زمان ممکن وضعیت آن مشخص خواهد شد.

قابلیت گزارش گیری لحظه‌ای

قابلیت گزارش گیری لحظه‌ای

این گزارش‌گیری خیلی می‌تواند به شما کمک کند که اهداف بازاریابی خود را بهتر پیش ببرید و از این نظر مشکلی نداشته باشید، البته باید به صورت منظم این گزارش را مورد بررسی خود قرار دهید تا بتوانید اس ام اس‌هایی که ارسال نشده است را دوباره پیگیری کنید و برای مخاطب‌های خود ارسال کنید.

ارسال بر اساس سن یا جنسیت افراد!

شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت، فیلتر ارسال پیامک بر اساس سن و جنسیت هم داشته باشید که واقعا کاربردی است و می‌توانید با استفاده از آن نهایت هدفمندی را در کسب‌و‌کار خود پیش ببرید.

این قابلیت برای فروشگاه‌هایی است که محصولات مربوط به سن خاصی را دارند و یا محصولات آن‌ها یا برای خانم‌ها و یا آقایان می‌تواند مناسب باشد و خیلی ساده می‌توانند با استفاده از این قابلیت کاملا پیامک خود را هدفمند ارسال کنند تا از این طریق مشتری هم کسب کنند.

ارسال بر اساس شغل

اگر دقت کرده باشید کسب‌و‌کار‌های خدماتی خیلی از این پنل‌های ارسال اس ام اس استفاده می‌کنند چرا که این پنل‌ها می‌تواند برای کسب‌و‌کار‌های b2b هم مناسب باشد و می‌توانید یک‌سری پیامک تبلیغاتی را برای افرادی که شغل خاصی دارند ارسال کنید.

برای مثل یکی از دوستان که در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت داشتند از طریق این پنل پیامکی توانستند که به افرادی که در کار ساخت‌و‌ساز ساختمان هستند دسترسی داشته باشند که در نهایت با تبلیغات حرفه‌ای و هدفمند توانستند مشتریان بسیار زیادی را از این طریق کسب کنند.

متصل کردن به سایت

اگر شما کسب‌و‌کار آنلاین بر بستر وب دارید می‌توانید از طریق پنل‌های پیامکی قابلیت‌های خاصی را دریافت کنید که خیلی می‌تواند برای پیشرفت مناسب باشند؛ برای مثال شما اگر بخواهید یک تخفیف را در بخش فروشگاه وب سایت خود فعال کنید خیلی ساده می‌توانید با استفاده از پنل پیامکی کد تخفیف و جشنواره تخفیفی خود را با مخاطبان در جریان قرار دهید.

حتی می‌توانید با تنظیمات درست سایت کاری کنید که وقتی یک مشتری در سایت ثبت نام کرد به سادگی در لیست مخاطب‌های شما در پنل پیامکی اضافه شود و شما بتوانید بعداً از آن‌ها برای بازاریابی استفاده کنید.

نکته: برای اتصال به سایت هم اصلا دردسر خاصی ندارد و با استفاده از افزونه‌ای که سرویس دهنده پنل ارسال اس ام اس به شما ارائه می‌دهد می‌توانید آن‌را به وب سایت خود متصل کنید که هرکسی با هر سطح دانشی در زمینه طراحی سایت می‌تواند این‌کار را انجام دهد.

متصل کردن پیامک به سایت

متصل کردن پیامک به سایت

خیلی خوب تا این بخش از مقاله به خوبی با پنل اس ام اس آشنا شدید و ما سعی کردیم به زبان ساده کاملا این مبحث را به شما توضیح دهیم و اطلاعات شما را در این زمینه بالا ببریم، در ادامه با ما همراه باشید تا با دیگر اطلاعات این زمینه آشنا شوید و بتوانید برای خود یک پنل پیامکی خوب دریافت کنید.

از کجا پنل ارسال اس ام اس دریافت کنیم؟

خیلی خوب بعد از اطلاعات کلی و جامعی که دادیم قطعا شما هم نیاز به یک پنل ارسال اس ام اس پیدا کردید و شاید بخواهید برای خود یک پنل داشته باشید و از آن در جهت گسترش کسب‌و‌کار خود استفاده کنید.

برای دریافت این پنل پیامکی می‌توانید از سرویس دهنده‌های مختلفی استفاده کنید که واقعا یکی از بهترین‌ها در این زمینه SMS.IR است که می‌توانید بهترین خدمات را به همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته دریافت کنید.

یکی از دلایلی که باید SMS.IR را برای خود انتخاب کنید مقرون به صرفه بودن تعرفه‌ها می‌باشد که البته با توجه به پشتیبانی که در اختیارتان قرار دارد می‌تواند تمامی سوالات که در این زمینه دارید را رفع کند و از این بابت خیلی نگرانی نداشته باشید.

در ضمن برای ثبت نام و دریافت پنل ارسال اس ام اس فقط ۱ دقیقه وقت نیاز است که خیلی ساده به صورت آنلاین می‌توانید در این جهت اقدام کنید، هر سوالی هم دارید می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۸۵۳ تماس حاصل نمایید تا مشاوران فروش سوالات شما را پاسخ دهند.

جمع بندی

در این مقاله سعی داشتیم به صورت کامل درباره پنل ارسال اس ام اس به شما اطلاعاتی ارائه دهیم که با این مبحث بسیار سودآور برای کسب‌و‌کارتان آشنا شوید و در صورت نیاز بتوانید یک پنل پیامکی خوب برای خود خریداری کنید و از آن برای تبلیغات استفاده کنید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده و اطلاعات کافی را کسب کرده باشید، هر سوالی هم درباره این موضوع دارید می‌توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید تا سریعاً شما را راهنمایی کنیم.

 

سوالات متداول

۱-برای دریافت پنل پیامکی مدرک خاصی نیاز است؟

خیر فقط آپلود کارت ملی برای افراد حقیقی و روزنامه رسمی برای افراد حقوقی نیاز است دریافت کنیم.

 

۲-برای خرید سامانه پیامک چه میزان باید هزینه کنیم؟

فعال سازی سامانه پیامک با امکانات پایه رایگان هست و همچنین برای شروع می‌توانید به میزان ۲۰ هزار تومان سامانه پیامک را شارژ نمایید.

 

۳-آیا پنل پیامکی ایده‌پردازان دارای وب سرویس ارسال و دریافت است؟

بله تمامی پنل‌ها وب سرویس ارسال و دریافت پیامک را دارا هستند.

 

۴-آیا امکان ارسال پیامک به تمامی اپراتورهای کشور وجود دارد؟

بله به تمامی اپراتورهای کشور از جمله همراه اول، ایرانسل، رایتل و… وجود دارد

 

امتیاز به این مطلب

[کل: ۰ میانگین: ۰]منبع:https://sms.ir/%D9%BE%D9%86%D9%84-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86/

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها